Argiletz glinka biała miałka 200g

  • Cena netto: 39,84 zł 49,00 zł
  • szt.
    Niedostępny

Dobra cena. Szybka wysyłka do 24h

Zamówienie realizujemy w ciągu max 24 godzin.

Dostawa Gratis dla zamówień od 190 zł.

Działamy od 2008 r i zaufały nam tysiące klientów.

Glinka biała (kaolin) firmy Argiletz w postaci proszku jest produktem w 100% naturalnym (nawet proces suszenia odbywa się na słońcu), a jej zaskakujące kompleksowe właściwości wynikają ze szczególnej struktury oraz obecności licznych mikroelementów i soli mineralnych. Glinka jest Ultra-ventilee czyli supermiałka, wielkość cząsteczek wynosi poniżej 20 mikronów.

Opakowanie 200g

Działanie
Ze względu na dużą zawartość aluminium ma doskonale właściwości ściągające, gojące i zabliźniające. Łagodnie ściąga pory, rewitalizuje, odświeża, odżywia i wygładza cerę.

Przeznaczenie
Glinka biała - najdelikatniejsza spośród glinek Argiletz nadaje się do każdego rodzaju cery, zarówno młodej jak i dojrzałej. Szczególnie polecana jest do cery szarej i zmęczonej, ale także wrażliwej, delikatnej, naczynkowej, suchej i normalnej.
Polecana jako:
maseczka do twarzy, szyi, dekoltu
rewitalizująca maseczka do włosów
dodatek do kąpieli oczyszczających

Glinka biała zmieszana z drobno zmielonymi migdałami może być stosowana jako naturalny peeling. Glinka biała może być także stosowana jako zasypka dla noworodków lub osób obłożnie chorych.

Stosowanie
TWARZ. Glinka miałka wymaga przygotowania. 1 łyżeczka = 3g glinki.
10g (ok. 2 łyżeczek) rozrobić z wodą mineralną, źródlaną lub kwiatową aż do uzyskania gładkiej pasty. Używać drewnianej lub szklanej miseczki i drewnianej szpatułki. Nałożyć grubą warstwę na twarz, pozostawić na 10 minut. Nie doprowadzać do wyschnięcia (zaleca się nałożenie grubej warstwy lub delikatne zraszanie wodą termalną). Po zmyciu maseczki zaleca się zastosować krem Argiletz. Stosować 1 raz w tygodniu. Można stosować na zmianę z glinką zieloną. Podczas jednego zabiegu glinek nie mieszamy ze sobą. Stosowanie glinek przez długi okres czasu nie powoduje żadnych skutków ubocznych.
Polecamy domowe sposoby poprawiające i wzbogacające właściwości lecznicze glinki: do pasty można dodać olejki aromatyczne, zamiast wody można użyć naparów z ziół (np. dziurawca, rumianku - łagodzące, szałwii - ściągające).
WŁOSY. Zmieszać 2-3 łyżeczki z wodą mineralną lub kwiatową w celu uzyskania gładkiej pasty. Nałożyć na włosy na 10-15 minut. Spłukać i umyć delikatnym szamponem Argiletz.
KĄPIEL. Wsypać do wanny 200 g glinki, można dodać ulubione olejki eteryczne. Kąpiel powinna trwać 20 minut. Na koniec spłukać ciało bieżącą wodą. Twoja skóra będzie odnowiona i miękka.

Aktywne składniki
100% czysta, naturalna glinka biała (kaolin), nie tesowana na zwierzętach, suszona na słońcu, niejonizowana, bez konserwantów.
Glinka biała zawiera:
Krzem 48,30%
Aluminium 37,10%
Żelazo 0,8%
Potas 1,5%
magnez 0,2%
sód 0,1%
pozostałe sole i minerały 13,80%

Skład (INCI)
Kaolin.