Gąbka naturalna Luffa (Loofah) Saryane

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Najel
  • Kod producenta: 3700601100214
  • Dostępność: Dostępny Dostępny
    Czas realizacji: 24h
  • szt.
  • 22,00 zł

Ekspresowa wysyłka do 24h

Zamówienie realizujemy w ciągu max 24 godzin.

Dostawa Gratis dla zamówień od 180 zł.

Działamy od 2008 r i zaufały nam tysiące klientów.

Oryginalna gąbka luffa (loofah)- do stosowania w kąpieli przy peelingu, masażu ciała itp.; wykorzystywana jest także jako element dekoracyjny. Pochodzenie - SAS SARYANE Francja. Luffa ma kształt nieregularny, jest cięta. Wymiary: długość ok. 12-15 cm. 

Naturalna gąbka do mycia  Loofah umożliwia delikatne obieranie ciała w celu usunięcia martwych komórek skóry.

Cienie złuszczające luffy znane są od stuleci. Jego naturalne włókna umożliwiają delikatne, ale bardzo skuteczne złuszczanie.

Zastosowanie jej przywróci krążenie krwi w skórze oraz ułatwi walkę ze „skórką pomarańczową” czyli cellulitem.

Luffa jest całoroczną rośliną pnącą z pięknymi żółtymi kwiatami. Jej owoce są cylindryczne, a podczas dojrzewania wnętrze transformuje się w gęstą sieć włókien na kształt siatki. Jest to jedyna znana roślina, która jest hodowana i może być używana właśnie jako gąbka. Najwartościowsze i największe luffy pochodzą właśnie z Egiptu. Ich wysoka jakość wiąże się przede wszystkim z glebą, na której rosną, nawadnianą wodami Nilu, a także klimatem o niewielkiej wilgotności. To przede wszystkim odróżnia egipską trukwę od rośliny pochodzącej z Indii. Luffy były uprawiane przez setki lat w celu wprowadzenia luksusu podczas kąpieli. W orientalnych łaźniach arabskich były używane przez stulecia do delikatnego i naturalnego masażu całego ciała. Teraz jest to ogólnodostępny luksus dla każdego.