Kwiat Wrotyczu 50g Dary Natury

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Dary Natury
  • Kod producenta: 5903246862812
  • Dostępność: Dostępny Dostępny
    Czas realizacji: 24h
  • Waga: 50g
  • szt.
  • 7,00 zł

Dobra cena. Szybka wysyłka do 24h

Zamówienie realizujemy w ciągu max 24 godzin.

Dostawa Gratis dla zamówień od 180 zł.

Działamy od 2008 r i zaufały nam tysiące klientów.

Korzystne właściwości kwiatów wrotyczu znane są już od lat. Dawniej wrotycz wykorzystywano m.in. przy stłuczeniach, zwichnięciach, reumatyzmie oraz bólach stawów. W medycynie ludowej wyciągi z kwiatów wrotyczu stosowano jako środek moczopędny, zwalczający problemy żołądkowe oraz jako substancję pomagającą w walce przeciwko pasożytom wewnętrznym (owsikom i glistom). Dzisiaj, ze względu na toksyczny charakter tujonu i ryzyko zatrucia, kwiaty wrotyczu leczniczo wykorzystuje się głównie do użytku zewnętrznego − jako środek przeciwko wszawicy oraz środek przeciwświerzbowy.

Surowcem farmaceutycznym, czyli częścią rośliny używaną w lecznictwie, jest intensywnie zabarwiony kwiat wrotyczu. Zawiera on około 1,5% olejku eterycznego. Jego głównym składnikiem odpowiedzialnym za działanie lecznicze rośliny jest związek o nazwie tujon oraz jego izomery. 

Tujon jest związkiem toksycznym dla człowieka − jego spożycie może spowodować m.in. podrażnienie przewodu pokarmowego, zawroty głowy, a w niektórych przypadkach nawet utratę przytomności. Oprócz tujonu w składzie olejku eterycznego można znaleźć m.in. flawonoidy, związki goryczowe oraz związki mineralne.

Kwiaty wrotyczu wykazują korzystny wpływ na zdrowie jelit. Przez wzgląd na intensywny aromat, warto stosować je w mieszankach mniej aromatycznych ziół o podobnym działaniu. Kwiaty wrotyczu są doskonałym dodatkiem do naturalnych, ziołowych kompozycji zapachowych. Wrotycz to niezwykle aromatyczna bylina. Kwiaty wrotyczu ze względu na silny, kamforowy aromat są doskonałym dodatkiem do mieszanek zapachowych i wianków, a także skutecznie odstraszają owady i myszy.

Składniki: wrotycz pospolity kwiat (Tanacetum vulgare – flos) 100%.