Dr Organic

Dr Organic

Dr Organic to marka dbająca o funkcjonalność stylu swoich niepowtarzalnych i przede wszystkim naturalnych produktów. Szczególną wagę producent przykłada do bioaktywnych właściwości składników znajdujących się w każdym z szerokiej gamy produktów.

Dr Organic wykorzystuje wyłącznie najlepsze, naturalne i ekologiczne surowce, wszędzie, gdzie jest to możliwe.

Stosowane są surowce z akredytowanych i certyfikowanych organicznych składników z całego świata, w tym: Organiczny Aloes, posiadający Certyfikat Jakości Usług Amerykańskiego Narodowego Programu Ekologicznego; organiczne olejki eteryczne z certyfikatem EcoCert oraz z certyfikatem Soil Association potwierdzającym organiczność produktów stosowanych w pielęgnacji zdrowia i urody; emulgatory, emolienty i konserwanty wszystkie certyfikowane przez EcoCert. We wszystkich produktach, w których wykorzystanie organicznych składników jest niemożliwe, zostały zastosowane równoważne, naturalne alternatywy.

Kosmetyki Dr Organic to:

Składniki organiczne
Dr Organic dąży do stosowania składników pochodzących z hodowli organicznej. Jeśli jest to niemożliwe, zawsze poszukuje alternatywnych naturalnych i ekologicznych rozwiązań. 

Składniki bioaktywne
Wykorzystywane są wyciągi bioaktywne, które są gwarancją naturalnego i skutecznego działania każdego z produktów. 

Bez szkodliwych środków chemicznych
Dr Organic nie stosuje składników, które mają działania uboczne. Nigdy nie stosuje w proudktach parabenów, laurylosiarczanu sodu (SLS), perfum ani sztucznych aromatów. 

Bez składników pochodzenia zwierzęcego
Poza substancjami aktywnymi, takimi jak miód, Dr Organic nie stosuje składników pochodzenia zwierzęcego. 

Bez testowania na zwierzętach
W celu zapewnienia bezpieczeństwa i skuteczności działania produkty są testowane wyłącznie na ochotnikach zgłaszających się do testów. Nigdy nie prowadzono i nie prowadzi się testów na zwierzętach. 

Bez olejków mineralnych
Dr Organic unika stosowania środków petrochemicznych, takich jak parafina i nafta. Wykorzystuje olejki i wyciągi pochodzenia roślinnego. 

Bez składników modyfikowanych genetycznie
Unikamy stosowania organizmów modyfikowanych genetycznie w celu zapewnienia jak największej naturalności produktów. 

Konserwanty
Jeśli konieczne jest użycie konserwantów, służą one zagwarantowaniu bezpieczeństwa produktu i zapewnieniu okresu jego przydatności. Jeśli jest to konieczne, Dr Organic używa wyłącznie naturalnie pozyskiwanych konserwantów najwyższej jakości.