Nesti Dante

Nesti Dante

Nesti Dante - wyjątkowe mydła

Fabryka mydła Nesti Dante Soap Work  powstała we Florencji w 1947 roku. obecnie jest to jedna z największych mydlarni wytwarzających mydła tradycyjną metodą zmydlania w ogromnym kotle. Unikalne połączenie wiedzy mistrzów mydlarskich,wyłącznie najwyższej jakości składników, tradycji wplecionej w najnowsze osiągnięcia z dziedziny kosmetyki, dbałości o najmniejsze szczegóły - z największa uwagą, uczuciem i troską, z jakimi już trzecie pokolenie Nesti wytwarza naturalne mydła -tworzy filozofię rodziny, która ze swojego rzemiosła uczyniła sztukę i doprowadziła ją do doskonałości.

Dante Nesti, założyciel fabryki mydła nazwanej jego imieniem, w wieku 20 lat rozpoczął produkcję mydła we własnym domu, w niewielkim 50-litrowym kociołku. Było to we wrześniu 1945 roku. W ciągu dwóch lat jego przydomowa działalność zamieniła się w szanowaną firmę produkcyjną, Zarejestrowaną we florenckiej izbie handlowej. Obecnie Nesti Dante Soap Works, wyposażona w kadzie o pojemności 70000 i 120000 litrów, stała się jedną z największych wytwórni mydła w Europie tradycyjnym sposobem zmydlania. Fabryką zarządza syn założyciela, Roberto, jego żona Laura oraz ich dzieci: Carolina i Edoardo.

 

FILOZOFIA NESTI DANTE

Weshall work to be the best, not the biggest

-Pracujemy, aby być najlepszymi, nie musimy być najwięksi

-Niezanieczyszczający środowiska kompleks przemysłowy pod krytym dachem o powierzchni 8000m2

-Produkcja z wyłącznym zastosowaniem tradycyjnej metody zmydlania.
Całkowity cykl produkcyjny odbywa się w nierdzewnych stalowych silosach, kotłach oraz urządzeniach

-Dzienna zdolność produkcyjna: 35 ton mydła toaletowego

-Dzienna zdolność pakowania: 250,000 kostek mydła

-Elastyczność produkcji, umożliwiająca sprawne dopasowanie się do specjalnych zamówień klientów

-Systemy zarządzania jakością

-Krajowe i międzynarodowe certyfikaty jakości

 

Cały proces produkcji przebiega z zachowaniem ścisłych zasad i norm ochrony środowiska.

Produkty Nesti Dante są wykonane wyłącznie z naturalnych składników. Ulegają 100% biodegradacji. Nie są testowane na zwierzętach.