Organic Life

Organic Life

Organic Life to polskie dermokosmetyki z naturalnymi wyciągami ze świeżych roślin leczniczych, pochodzących z plantacji botanicznych, wolne od parabenów, SLS, PEG-ów, silikonów czy olei mineralnych. Marka istnieje na rynku od 1995 roku. To polska firma rodzinna, której celem jest komponowanie wyjątkowych i skutecznych kosmetyków tworzonych w oparciu o naturalne ekstrakty roślinne. Laboratorium Organic Life opracowuje receptury swoich kosmetyków w sposób bardzo przemyślany, kładąc duży nacisk na synergiczne działanie składników, co zwiększa skuteczność wytwarzanych preparatów. Twórcy tych kosmetyków wierzą w moc natury, dlatego stosują wyciągi z roślin leczniczych pochodzących z plantacji organicznych. Wszystkie kosmetyki przechodzą rygorystyczne badania dermatologiczne i są produkowane w Polsce.

Organic Life tworzy kosmetyki z wyjątkową pasją. Stosuje wyłącznie składniki aktywne pochodzenia naturalnego oraz witaminy, których skuteczność działania na skórę potwierdzają niezależne badania naukowe. Tworząc nowe produkty Organic Life nigdy nie idzie na kompromisy, dlatego w kosmetykach nie znajdziecie parabenów, sztucznych emolientów, SLS/SLES i pochodnych ropy naftowej. Firma nie testuje kosmetyków na zwierzętach oraz wspiera ludzi i fundacje które opiekują się zwierzętami i walczą o ich prawa. Kluczowe składniki aktywne wykorzystywane w produkcji kosmetyków posiadają certyfikaty odpowiednie dla dermokosmetyków naturalnych i organicznych Ecocert Cosmos Organic.

Kosmetyki Organic Life podzielone zostały na kilka serii pielęgnacyjnych dostosowanych do różnych potrzeb skóry w każdym wieku. W ofercie znajdują się między innymi różnorodne kremy do twarzy (w tym odżywcze, przeciwzmarszczkowe czy ochronne), kremy do rąk i stóp, szampony do włosów, żele do higieny intymnej, toniki do twarzy, produkty do demakijażu, balsamy do ciała, żele do mycia ciała, kremy do rąk, a także biopastę do zębów, dezodoranty i kosmetyki dla mężczyzn Organic Man.