Błoto z Morza Martwego - naturalny kosmetyk z cennymi minerałami

 

Jedną z właściwości naturalnych kosmetyków jest  ich niepozorny wygląd, w żaden sposób nieodzwierciedlający kryjącego się w ich wnętrzu potencjału. Do ich grona z pewnością można zaliczyć błoto z Morza Martwego – ciemne, o neutralnym zapachu, z pewnością nieprzyciągające wzroku. A jednak właśnie ta substancja posiada tak liczne ukryte moce, że w kręgach związanych z pielęgnacją urody urasta do rangi kosmetycznego superbohatera. Jego właściwości doceniała już Kleopatra! Co możemy zyskać sięgając po jedną z najbardziej znanych substancji pielęgnujących na świecie?

Czarne błoto kosmetyczne – właściwości

Błoto lub – jak kto woli – szlam z Morza Martwego, oddziałuje na organizm człowieka na wielu poziomach. Można powiedzieć, że jego działanie ogniskuje się przede wszystkim na kojeniu, pielęgnacji i leczeniu, dlatego dedykowane jest bardzo szerokiemu gronu odbiorców. Z jego dobrodziejstw mogą korzystać ludzie w każdym wieku, zarówno osoby starsze, jak i dzieci.

Łagodzi i koi

W pierwszym aspekcie błoto działa łagodząco na podrażnienia skóry, niezależnie od ich pochodzenia. Pomoże więc skórze przesuszonej, zmęczonej po zbyt długiej ekspozycji na promienie UV, obciążanej zbyt intensywnym makijażem, depilacją, czy nieprawidłowo przeprowadzonymi zabiegami kosmetycznymi.  To dzięki bogactwu minerałów, błoto stanowi łagodzący kompres, pozwalający odetchnąć od dyskomfortu związanego z podrażnieniami.

Pielęgnuje i odżywia

Nie do przecenienia są właściwości pielęgnacyjne jakie posiada błoto z Morza Martwego. Opierają się one w pierwszej kolejności na wielopoziomowym działaniu oczyszczającym. Błoto nie tylko pomaga rozpuścić i usunąć martwy naskórek i zanieczyszczenia, ale również wspomaga usuwanie toksyn z głębi skóry, pozostawiając ją czystszą i zdrowszą. Prócz tego doskonale reguluje pracę gruczołów łojowych oraz zwęża pory. Z tego względu chętnie sięgają po nie osoby borykające się z problemami charakterystycznymi dla cery tłustej, ze skłonnościami do zanieczyszczeń, wypryskami i nadmiernym błyszczeniem skóry. Nawet osoby z zaognionymi lub ropnymi wykwitami skórnymi, mogą bez obaw sięgnąć po błoto z Morza Martwego, które działa jak peeling enzymatyczny.  Specyficzne dla błota jest to, że oczyszczając skórę, równocześnie ją odżywia, ponieważ cera pozbawiona bariery martwego naskórka i zanieczyszczeń, lepiej chłonie zawarte w nim substancje. Osoby regularnie stosujące błoto deklarują znaczącą poprawę wyglądu skóry. Warto zaznaczyć, że może być ono stosowane również na owłosioną skórę głowy, gdzie działa w podobny sposób – oczyszcza, odżywia i reguluje wydzielanie sebum, co pomaga w redukcji łupieżu i niweluje przetłuszczanie się włosów. Błoto z Morza Martwego stosowane na ciało efektywnie wspomaga walkę z cellulitem i rozstępami, a także wspomaga odchudzanie.

Leczy i… przywraca radość życia

Czarne błoto jest bardzo wysoko cenione ze względu na jego właściwości lecznicze. Jego skuteczność jest potwierdzona w kuracjach wspomagających takich dermatoz jak łuszczyca, zapalenia grzybicze, wirusowe i bakteryjne, trądzik pospolity i różowaty, łojotokowe zapalenie skóry(ŁZS) i atopowe zapalenie skóry(AZS)! Tak szerokie spektrum działania wydaje się wręcz niewiarygodne, lecz całkowicie pokrywa się z rzeczywistością. Zwykle w zaawansowanych stadiach choroby stosuje się błoto w połączeniu z farmaceutykami, zaś kiedy nastąpi poprawa – samodzielnie, jako kurację profilaktyczną. Lecznicze działanie błota z Morza Martwego z pewnością docenią osoby, które przez lata borykają się z problemami skórnymi, u których antybiotykoterapia i sterydoterapia okazały się mało efektywne lub nieskuteczne. Kto musi żyć z poważnymi dolegliwościami skórnymi z pewnością doceni poprawę jakości życia jaką niesie ze sobą regularnie stosowane błoto z Morza Martwego.  Niektórzy wielbiciele błota, polecają je także jako naturalny lek na stan zapalny jamy ustnej, który w tym wypadku jest stosowany jako składnik wodnego roztworu do płukania.

Kosmetyki z Morza Martwego

Pozostając nadal w temacie właściwości błota z Morza Martwego, warto zwrócić uwagę, że nie jest ono jedynym naturalnym preparatem pozyskiwanym z tego zagłębia minerałów. Bardzo wartościowa pod względem kosmetycznym, pielęgnacyjnym i leczniczym, jest pochodząca z Morza Martwego sól. Kąpiele z jej wykorzystaniem są polecane osobom z niedoborami minerałów, zwłaszcza magnezu, a więc również osobom z chorobami reumatycznymi i przewlekłym bólem stawów. Wpływają również dobroczynnie na kondycję skóry, odprężają i relaksują.

Kosmetyki z Morza Martwego - drogocenne błoto

Pisząc o zaletach kosmetyków z Morza Martwego, dotychczas skupialiśmy się na efektach jakie przynoszą. Jednak warto nieco zgłębić temat i zastanowić się co dokładnie jest przyczyną ich cudownego działania. Jak wiemy, stanowią o nim przede wszystkim składniki mineralne, które zawierają w swym składzie sól i błoto. Jednak wiele naturalnych kosmetyków je zawiera, a ich wpływ na organizm nie jest tak spektakularny.

Morze Martwe

Niezwykłość Morza Martwego

Przede wszystkim trzeba zacząć od tego, że Morze Martwe jest bardzo specyficznym miejscem. Po pierwsze – nie jest morzem, lecz bezodpływowym jeziorem. Wpływają do niego wody Jordanu, lecz ze względu na jego niskie położenie – nie wypływają. Do jeziora dostają się minerały z otaczających je skał, łącząc się następnie w sole. Woda z jeziora intensywnie paruje, zaś sole pozostają oczywiście w zbiorniku. W ten sposób zasolenie jeziora wciąż rośnie, zaś bogactwo składników mineralnych nadal się rozszerza. Z tego względu, choć samo jezioro jest zabójcze dla organizmów żywych, to czerpane z niego czarne błoto kosmetyczne i sól, są tak niezwykle cenne.

Minerały Morza Martwego

Bardzo cenionymi minerałami, jakie zawierają kosmetyki z Morza Martwego są magnez, siarka, wapń, sód, potas, cynk, stront, siarczany i bromki. Na łagodzącą podrażnienia i leczącą choroby skóry, funkcję tychże kosmetyków ma przede wszystkim wpływ magnez. Z kolei siarka i sole magnezu wspomagają terapię chorób reumatycznych.   Pozostałe minerały mają wpływ na kondycję skóry, usprawniając jej barierę ochronną, stymulując krążenie, metabolizm, oczyszczanie, regenerując i odżywiając.

Po jakie kosmetyki z Morza Martwego sięgnąć?

Chcąc skorzystać z bogactwa jakie oferuje nam Morze Martwe, możemy sięgnąć zarówno po czyste błoto lub sól, ale również po kosmetyki z minerałami Morza Martwego. Te cenne składniki odnajdziemy w żelach pod prysznic, peelingach, dodatkach do kąpieli, a nawet naturalnych dezodorantach.  Jeśli potrzebujemy intensywnej kuracji regenerującej lub leczniczej, z pewnością lepiej sprawdzą się sól i błoto, jeśli nie oczekujemy spektakularnych efektów wystarczające będą kosmetyki z dodatkiem substancji pochodzących z Morza Martwego. Na co warto zwrócić uwagę wybierając  kosmetyki zawierające substancje pochodzące z Morza Martwego? Przede wszystkim na autentyczność ich składu. Dlatego najlepiej korzystać z produktów oferowanych przez cenionych producentów.

 

Polecane produkty

Sól z Morza Martwego naturalna nieoczyszczona 1kg

Sól z Morza Martwego naturalna nieoczyszczona 1kg

Sól z Morza Martwego 1kg naturalna nieoczyszczona 100% naturalna. Sól z Morza Martwego, pozyskiwana jest w procesie odparowywania wody morsk...

Polecane artykuły

Owoc granatu – kosmetyk ze świata orientu

Owoc granatu – kosmetyk ze świata orientu

09-07-2020
Owoc granatu przywodzi na myśl tajemniczy, owiany mgłą kadzideł świat orientu. Przywędrował do Europy ze wschodu i słusznie kojarzy się nam...
Olejek różany i jego właściwości w kosmetyce

Olejek różany i jego właściwości w kosmetyce

02-12-2022
Korzyści wynikające z zastosowania olejku różanego w kosmetykach naturalnych Olejek różany to niezwykle korzystny składnik, który warto mieć w...
Magiczne zalety olejku migdałowego w kosmetyce

Magiczne zalety olejku migdałowego w kosmetyce

19-05-2022
Czym jest olejek migdałowy? Olej migdałowy jest naturalnym olejem, który jest pozyskiwany z migdałów, które są nasionami drzewa migdałowego. Olej...