Bio herbatka marokańska Mięta na dobre samopoczucie 50g

 • Waga: 50g
  • Cena netto: 15,90 zł 15,90 zł
  • 50 g ( 0,32 zł za 1 g )
  • szt.
  • Szybkie płatności Blik.

  Dobra cena. Szybka wysyłka do 24h

  Zamówienie realizujemy w ciągu max 24 godzin.

  Dostawa Gratis dla zamówień od 190 zł.

  Działamy od 2008 r i zaufały nam tysiące klientów.

  BIO MIĘTA MAROKAŃSKA suszona

  To szczególnie aromatyczna, charakteryzująca się intensywnym smakiem roślina, która z pewnością wprowadzi odrobinę marokańskiego słońca do Twojego domu!

  Drogocenne aspekty tej rośliny docenione zostały już przez starożytnych Greków, dla których mięta była zarówno rośliną leczniczą, jak i przyprawą. Mięta pełniła również funkcję afrodyzjaku. Dodawano ją do kąpieli, posiłków i napojów jako środek zwiększający popęd płciowy. Obecnie napary z mięty cieszą się ogromnym uznaniem praktycznie na całym świecie.

  Herbatę miętową można pić przez cały dzień, na gorąco i na zimno. Chociaż może się to wydawać dziwne, gorąca herbata z miętą daje orzeźwienie. Wypicie zimnego napoju z mięty powoduje jedynie pozorne uczucie wychłodzenia. W rzeczywistości pocimy się i spalamy więcej kalorii.

  Zielone liście mięty marokańskiej, mające bardzo mocny, miętowy aromat, stanowią świetny dodatek do sosów, mięs i sałatek. Ich walory doceniają również  amatorzy kawy. Przyrządza się z nich bardzo popularną i zdrową herbatę marokańską - tradycyjny narodowy napój, który nie tylko gasi pragnienie w upalne dni, ale również  może  działać wspomagająco na trawienie.

  Marokańska miętowa herbata

  zielona herbata gunpowder, kilka liści suszonej mięty, dużo dużo dużo cukru !

  Do imbryka wsypujemy dość sporą ilość  zielonej herbaty i dodajemy miętę. Wsypujemy dużą ilość cukru. Tradycyjna marokańska herbata jest naprawdę słodka!! Nalewamy do imbryka z zieloną herbatą oraz miętą wrzątek! Parzymy ok 10 minut.

  Wcześniej można wyparzyć zarówno imbryk, jak i samą herbatę. W tym celu zalewamy imbryk niewielką ilością gorącej wody i wodę wylewamy. Tak samo robimy z herbatą. Charakterystyczny jest także sposób nalewania herbaty. Zaczynamy lać herbatę do szklanki, po czym  podnosimy stopniowo imbryk coraz wyżej. 

  Ceremonia obejmuje nie tylko parzenie herbaty, ale również jej spożywanie.

  Herbatka marokańska wiąże się z gościnnością. Nigdy nie powinno się odmawiać Marokańczykowi, kiedy ją nam proponuje. Należy wypić z nim co najmniej trzy szklaneczki.

  Masa netto: 50g

  Skład: mięta marokańska