Opinie o Nas

Derbe Speziali Fiorentini Frangipiani perfumy 50ml

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Derbe
  • Kod producenta: A933305904
  • Dostępność: Dostępny
    Czas realizacji: 24h
  • Pojemność: 50ml
  • szt.
  • 85,00 zł

PERFUMY frangipiani 50ml
Zapach roztaczający magiczną aurę przyjemnych doznań węchowych, nadając skórze świeży, tajemniczy i upojny zapach. Frangipani - słodka miłość!

Kwiat Frangipani (Plumeria alba/rubra) - (czytaj Frandżipani) - to delikatny, egzotyczny kwiat o jedwabistych białych lub czerwonych płatkach i czarującym aromacie, określanym jako 'matka wszystkich perfum'. Drzewo Frangipani porasta kompleks wysp Polinezji oraz rejony Indii.

Obok kwiatu Gardenii, Frangipani to kolejny charakterystyczny, jednak dużo bardziej unikalny symbol wysp Pacyfiku. Kwiat Frangipani doceniany jest przede wszystkim za egzotyczny, kwiatowy i świeży zapach, nazywany przez tubylców 'boskim aromatem'. Nazwa Frangipani pochodzi od nazwiska francuskiego markiza Frangipani, który w XVI w. jako pierwszy wykorzystał esencję kwiatów Frangipani do produkcji perfum, uznanych wówczas za idealne. Aromat Frangipani do dziś jest stosowany w wielu luksusowych perfumach o egzotycznej nucie.

Zapach kwiatów Frangipani zaliczany do afrodyzjaków, ceniony jest za korzystny wpływ na samopoczucie i łagodzenie stanów emocjonalnych. Esencja kwiatów Frangipani wykazuje również działanie pielęgnujące, posiada właściwości gojące i łagodzące podrażnienia, kwiaty te wykorzystywano od dawna w tradycyjnej medycynie polinezyjskiej.

Z drzewem i kwiatem Frangipani wiąże się wiele tradycji.
- Drzewa Frangipani nazywano drzewami życia i sadzono blisko świątyń, gdyż symbolizowały życie wieczne.
- Kwiaty Frangipani posiadają niezwykłą trwałość, ulegają spaleniu dopiero w temp. 300 °C, z tego powodu uznano je za symbol nieśmiertelności.
- Podarowanie unikalnego kwiatu Frangipani ukochanej osobie, było oznaką głębokiej miłości i lojalności. Kwiaty te stosowano podczas ceremoni ślubnych, uznawano bowiem, że ich zapach uświęca związki i wzmacnia miłość.


Sposób użytkowania:
Stosować z odległości około 20-30 cm bezpośrednio na skórę.

Zawartość opakowania:
100 ml w szklanym flakonie