Natura Siberica

Natura Siberica

Kosmetyki Natura Siberica

Natura Siberica to niezwykłe naturalne kosmetyki stworzone na bazie naturalnych wyciągów i ekstraktów z dziko rosnących roślin Syberii. Oprócz ekstraktów syberyjskich roślin, w recepturach Natura Siberica stosuje się organiczne ekstrakty i komponenty, certyfikowane przez największe w Europie centrum ECOCERT. Te kosmetyki zyskały ogromną popularność wśród wielu klientów przede wszystkim z uwagi na naturalne składy produktów oraz ogromny asortyment zaspakajający potrzeby wszystkich klientów niezależnie od wieku, płci, typu skóry, potrzeb pielęgnacyjnych czy dolegliwości skórnych. Nie bez znaczenia jest także piękna, wyjątkowa i ciekawa szata graficzna opakowań kosmetyków Natura Siberica. 

Natura Siberica to nie tylko naturalna kosmetyka. Natura Siberica to bioaktywna kosmetyka wysokiej jakości, pomagająca skórze odnawiać swoje naturalne piękno:

Kosmetyki Natura Siberica to 95% roślinnych składników

certyfikowane ekstrakty i oleje
bez parabenów, silikonów i składników pochodzących z przerobu ropy naftowej
bez sztucznych barwników i aromatyzerów.

Firma Natura Siberica używa w swoich kosmetykach minimum sztucznych dodatków, stosuje najnowocześniejsze technologie i surowo kontroluje wszystkie etapy produkcji.


ICEA
Produkty firmy Natura Siberica otrzymały certyfikat ICEA.
Standard ICEA to włoski standard certyfikowania, stosowany przez - Istituto per la Certificazione Etica ed Ambientale/Institute for Ethical and Environmental Certification).

ICEA jest we Włoszech główną instytucją certyfikującą naturalne kosmetyki (organiczna kosmetyka, biokosmetyka, ekokosmetyka). Kosmetyki, która spełniają wszystkie surowe wymogi Instytutu, otrzymują status kosmetyki organicznej, a na opakowanie nanosi się odpowiedni znak.

Kosmetyki, które przeszły testy w laboratorium i otrzymały certyfikat ICEA, odpowiadają następującym wymaganiom:
zawierają w swoim składzie certyfikowane naturalne roślinne i zwierzęce składniki,
nie zawierają w składzie zabronionych szkodliwych substancji,
nie zawierają w składzie genetycznie modyfikowanych produktów,
produkcja nie jest testowana na zwierzętach,
nie zawierają promieniotwórczych substancji,
nie zawierają alkoholu,
nie zawierają składników z przerobu ropy naftowej,
nie zawierają syntetycznych ekstraktów, barwników i zabronionych konserwantów.

Znak ICEA jest znakiem jakości, uznanym w całym świecie.