Naturalny pumeks wulkaniczny czarny z zawieszką - Najel

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Najel
  • Kod producenta: 3760061221048
  • Dostępność: Dostępny Dostępny
    Czas realizacji: 24h
  • szt.
  • 15,50 zł

Dobra cena. Szybka wysyłka do 24h

Zamówienie realizujemy w ciągu max 24 godzin.

Dostawa Gratis dla zamówień od 180 zł.

Działamy od 2008 r i zaufały nam tysiące klientów.

Czarny pumeks naturalny z zawieszką

Naturalny czarny pumeks wulkaniczny to doskonała alternatywa dla kolorowych kostek pumeksów syntetycznych która przewyższa je trwałością oraz skutecznością działania. Z uwagi na to pumeksy naturalne znajdują coraz większą rzeszę zwolenników. Pumeks na sznurku który ułatwia jego zawieszenie w łazience w celu suszenia i łatwej dostępności np. pod prysznicem.

Pumeks to nic innego jak wulkaniczna skała magmowa zbudowana z porowatego szkliwa wulkanicznego powstałego z pienistej lawy. Ma szklistą, drobnoziarnistą strukturę. Kiedy lawa wydostaje się na powierzchnię, na skutek obniżenia ciśnienia rozpuszczone w niej gazy wydzielają się w postaci pęcherzyków (podobnie jak po odkręceniu butelki z gazowanym napojem). Jednocześnie lawa gęstnieje i powstaje "piana".

Ten naturalny pumeks szczególnie polecany jest do pielęgnacji stóp i pięt. Regularne stosowanie pumeksu sprawia, że skóra na piętach staje się miękka i delikatna. Przydatny do naturalnego pedicure'u, gdyż dzięki swoim silnym właściwościom ścierającym z łatwością usuwa zrogowaciały naskórek.


Po użyciu wypłukać pumeks pod bieżącą wodą.
Raz w miesiącu pozostawić pumeks na noc w pojemniku z osoloną wodą.